Sadece Kadınlara Özel Estetik Merkezi...

Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

Aknelerinizden kurtulmak imkansız değil. Yeter ki siz, gerekli bakım ve temizlikleri ihmal etmeyin.

Bakımsız ciltler çoğu kez bilgisizlikten ve gerekli hijyenin sağlanamamasından kaynaklanır.

Yapılması önerilen bakımlardan önce, cildiniz ile ilgili sahip olmanız bilgileri dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Cildimiz birçok kıl folükülü ve gözenek içerir. Her gözenek bir kıl ve yağ bezi denilen, çok loblu bir bez içerir. Yağ bezi normalde kılları ve tüyü yağlamak için gözeneklerden ilerleyen, sebum denilen yağlı bir madde üretir. Akne, bu gözenekler aşırı sebum ve ölü deri hücreleriyle tıkandığında gelişir.

Eğer sebum, cilt yüzeyine yol bulur çıkarsa katılaşır ve siyah nokta (KOMEDON) denilen yapı oluşur.

Eğer ki çıkmazsa sıkışır, iyice şişer ve akne oluşur. Hatta daha ciddi şekilde enfekte olabilir ve kist denilen ağrılı nodüller oluşabilir. Demek ki akne sebum yani yağ üretimi ve bakterilerle kontrolden çıkabilir.

Cildinize teşhis koymak için cilt analiz cihazları kullanılmaktadır. Ancak siz de cildinizin yağlı mı kuru mu olduğunu cildinize dokunarak anlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken; cildinizin susuz olması yağsız olduğu anlamına gelmez. Hem yağsız hem de susuz bir cilt olabilir. Yani hem yağlı hem de kuru olabilir.

Bu yazıyı okuduğunuza göre cildiniz yağlı. Muhtemelen sinirlerinizi bozan sivilceleriniz var. Ve cildiniz istenmeyen miktarda sebum üretmektedir.

Bunun sebepleri:

 1. Genetik yapınız,
 2. Ergenlik,
 3. Kadınların adet dönemine bağlı hormonel yapısı,
 4. İyi temizlenmeyen bir cilttir.

Kaynaktaki problemi çözersek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Çözüm yolları, problemin kaynağına göre değişir.

 1. Genetik yapınızı değiştiremeyeceğinize göre, sebum üretimini azaltan kremler ve ilaçlar tercih edilebilir.
 2. Ergenlik döneminde kesinlikle sivilcelerimizi sıkmıyoruz, yağlı cilt için önerilen temizleyicileri sabah akşam düzenli kullanıyoruz ki bakteriler ve fazla sebum iyice kontrolden çıkarmasın. Eğer ki kontrolden çıkmışsa, doktor tavsiyesi ile aldığımız ilaçları düzenli olarak kullanıyoruz.
 3. Alt yapıda hormonel bir problem varsa, jinekoloji ve endokrinoloji doktorlarımızın tavsiyelerini dikkate alıyoruz.
 4. Alt yapıda yatan en temel etken iyi temizlenmemiş bir cilttir. Yağlı bir cildi, sadece suyla ya da sıradan bir sabunla yıkayarak sebum fazlasını temizleyemezsiniz. Fazla sebumu, kurtardığınız cildinizdeki yağı daha da azaltmak için su bazlı ve fazla yağı emecek kremleri kullanmalısınız.
 5. Nemlendirmek ya da güneşten korumak gibi amaçlarla kullandığınız bir çok krem, yağ bazlıdır. Israrla kullanılan bu ürünler problemi derinleştirir . Tedavi sürecinde bu ürünleri ya hiç kullanmayın ya da kullanmak zorundaysanız su bazlı olanları tercih edin.
 6. Kullandığınız kozmetikler yağ bazlı ise zaten hiçbir tedavi işe yaramaz. Tedavi süresince makyajı ya kesmeli ya da su bazlı ürünler kullanmalısınız. Unutmayın ki kurtulmaya çalıştığımız etken fazla yağ yani sebumdur.
 7. Ah bakteriler. Derdimizin üstüne dert katarlar. Sivilceyi büyütür ve irin haline getirirler. Kozmetik ürünleri parmağınızla daldırıp yüzünüze sürüyorsunuz ya olay bitmiştir. Bir parmak bakteriyi yüzünüze sürmüş oluyorsunuz. Fırçalarınızı düzenli olarak değiştirip temizlemiyorsanız,  tedavileriniz boşa çıkar. Ellerinizi yüzünüze sürmekten, yüzünüzle oynamaktan vazgeçin.

Sonraki etap; yaralanmış ve sıkılmış ciltteki lekelerdir. Ve çözülmesi en zor cilt problemlerdir.

Bu parametrelere dikkat ettikten sonra bizimle temasa geçersiniz.

 • Cilt altı dokuya nüfuz eden profesyonel cihazlarımız
 • DDF ve DR. MURAD ürünleri
 • Düzenli cilt bakım uygulamaları
 • Akne ve komedonlarınız için hazırlanmış özel formüller
 • Ve uzmanlarımızla sizleri bekliyor olacağız.

Akne tedavisi ile ilgili randevu ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bize (0212) 215 58 03 – (0531) 731 36 41 numaralı telefonlarımızdan veya info@fulyaestetik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Biz Sizi Arayalım!

Lütfen adınızı ve telefon numaranızı yazınız, hemen biz sizi arayalım.