Sadece Kadınlara Özel Estetik Merkezi...

Epilasyon

Ütüleme Epilasyon

Buz başlığı ile en son teknoloji olup, sonuç garantili ve acısızdır!

Her ay tekrar tekrar, acı içinde bin bir çeşit yöntemle istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalıştığımız günler artık geride kaldı.

Ütüleme epilasyon bir bölgeye tek tek, acılı sert atışlar değil, seri atışlar yaparak aynı bölgeden defaten geçerek, aynı ütü mantığıyla yapılır. Tıpkı bir ipek eşarbı ütülerken nasıl kırışıklıklar kayboluyorsa, hafif bir ısı hissi bırakarak ütüleme epilasyon sizi tüylerinizden kurtarır. Bu özelliği sayesinde ütüleme epilasyonun en büyük avantajı acı vermeden ve konforlu bir uygulama sunmasıdır. En kalın kıl tipinden en ince kıl kökünü dahi görüp,ütüleme epilasyon hem en acısız hem de en kalıcı sistemdir. 

Fakat;

Ütüleme epilasyonda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • EN İYİ CİHAZ
  • Doğru teşhis
  • Doğru uygulama
  • KİŞİNİN TENİNE VE TÜY YAPISINA GÖRE PARAMETRE KULLANIMINA KARAR VERECEK, MAKİNENİN EĞİTİMİNİ ALMIŞ UZMAN KİŞİ.

İstediğiniz kadar para verin, istediğiniz kadar sık ve çok seans alın, eğer bu hususlardan biri eksikse birçok kişi gibi söyleyeceğiniz şey; “1 yıldır gidiyorum hiçbir işe yaramadı” olacaktır. Örneğin epilasyon makinelerinin periyod süre ve tabanca tutuş şekilleri, markalara ve modellerine göre değişmektedir. Dünyanın en iyi uzmanı da yapsa, en iyi makinesi de olsa, eğer uzman makineye hakim değilse, eğitimini alınmamışsa, istenen netice alınmayabilir. Bu ve buna benzer teknik parametrelere çok dikkat edilmelidir. Çünkü bu teknoloji ve onun kullanımı bir mühendislik bilgisidir.

Dikkat edilecek son husus ise, bu hizmeti alacağınız kişi, yer veya firma sahiplerinin etik kurallara sahip ehil kişiler olmalarıdır.

“Cildiniz en kıymetli giysinizdir” sözünü bir kez daha hatırlatarak, cildinize değer verin ve en iyisini hak ettiğinizi unutmayın.

Ütüleme Epilasyon Nedir?

Kıllar; büyüme, geçiş ve dinlenme olmak üzere 3 evrede büyürler. Farklı evrelerdeki kıllar vücudumuzda beraber bulunurlar.Ütüleme epilasyon sistemi, belirli bir dalga boyunda ışık üretir. Bu ışık, büyüme evresindeki kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilir. Bunun sonrasında kıl kökü ısınır ve yanarak yok olur. Bunu sağlarken, düşük enerjili, saniyede 10 seri atış ile kıl kökleri yavaş yavaş ısıtılarak yok edilir. Bu sırada kıl kökünün çevresindeki doku da hasar görmez. Bu özellik, koyu renkli ciltlerde de büyük avantaj sağlar.

Ütüleme epilasyon ile hangi cilt tiplerinde epilasyon yapılabilir?

Ütüleme epilasyon ; yüksek dalgaboylu, düşük enerjili ve seri atışları ile her tip kıl ve cilt tipinde etkin sonuç alacağınız bir sistemdir.

Yüksek dalgaboylu ışık, koyu ciltlerde dahi daha yüksek nüfuziyet sağlarken, düşük enerjili atışlar yanık riskini ortadan kaldırır.

Ütüleme sistemi ile epilasyonda ne hissederim?

Uygulama sırasında müşteri, cildinde dolaşan başlığın soğuk olması sebebi ile acı hissetmeyerek çok hafif bir ısı hissedecektir. Bu deneyimi yaşayan insanların genel kanısı, ütüleme epilasyonun insanda, sıcak taş terapisi ile benzer hisler uyandırdığıdır. Kıl köklerinin yanması sırasında ortaya çıkan his ise hafif bir batma hissinden öteye geçmemektedir. Ütüleme epilasyon sistemi, konforlu ve acısız uygulamalar hedeflenerek tasarlanmıştır.

Hangi bölgelerde kullanılır?

Ütüleme epilasyon vücudun en hassas olduğu bikini, göğüs ve karın bölgelerinde dahi güvenli bir şekilde kullanılabilir ve memnuniyet verici sonuçlar elde edilir.

Kaç seansta sonuç alabilirim?

Seans sayısı, kişinin genetik yapısına bağlı olan kılların, büyüme evrelerinin uzunluğuna göre değişkenlik gösterir. Bu süre 4-6 seans arasındadır.

Uygulama sonrasında koruyucu krem kullanmalı mıyım?

SPF-30 tipinde bir güneş kreminin kullanımı uygundur.

Ütüleme epilasyon pahalı bir yöntem midir?

Hayır. Ağda ve benzeri kalıcı etkisi olmayan yöntemler gibi yaşamınız boyunca uygulanmaz. Toplam maliyet olarak diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur. Kaldı ki günümüzde epilasyon yapan merkezlerin sayısı arttığı için ödenen ücretler minimum düzeydedir. Epilasyon, etkisi güçlü, hızlı, hesaplanabilir ve güvenlidir.

Ütüleme Epilasyonun avantajları nedir?

Kalıcı epilasyon sağlar. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar; zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir. Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte, hızlı bir yöntemdir. Ağda uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Ütüleme epilasyon kimlere uygulanabilir?

18 yaşından itibaren , her cilt tipine uygulanabilir.

Yaza rahat girmek ve ağda gibi acılı işlemlerden kurtulmak için şimdiden acele edin. Rahat etmek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak sizin de şansınız olsun.
Ütüleme epilasyon ile ilgili randevu ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bize (0212) 215 58 03 – (0531) 731 36 41 numaralı telefonlarımızdan veya info@fulyaestetik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Memnuniyet Garantisi

Fulya Estetik kurulduğu günden bu güne sunduğu hizmetlerin arkasında, hizmet kalite ve güvenliğinden sorumlu, konusunda uzman kişilerden oluşan ve her bir hizmeti için tutku ile çalışan bir kalite ekibi yer alıyor. Fulya Estetik'in özel personeli işe alınmadan önce özel sağlık muayenesinden geçiyor. Hizmetlerimizi sunarken; sizin görüş ve değerlendirmelerinizi alıyor, bağımsız uzman kuruluşlardan pek çok kalite testinden geçirerek gururla beğeninize sunuyoruz.

 

Biz Sizi Arayalım!

Lütfen adınızı ve telefon numaranızı yazınız, hemen biz sizi arayalım.