Sadece Kadınlara Özel Estetik Merkezi...

İpek Kirpik

İpek Kirpik

İpek Kirpik tüm dünyada en yeni ve en popüler kirpik uzatma sistemidir. İpek Kirpik uygulaması, şimdi Türkiye’de de güzelliğine düşkün kadınların yeni modası olma yolunda.

Takma işlemi yaklaşık 1,5 saat süren ipek kirpik, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna ve hatta uyku esnasındaki baskı ve sürtünmeye dayanıklıdır. İpek kirpik, takıldıktan sonra en az 90 gün kullanılabilir. En büyük avantajları ise göze ağırlık yapmaması ve kişinin kendi kirpiklerine zarar vermiyor olmasıdır. Karşıdan bakıldığında kirpiklerin takma olduğu kesinlikle anlaşılmaz.

İpek Kirpik Zararlı mı?

İpek Kirpik zararlı bir uygulama değildir. Fakat yanlış kişiler uyguladığında  veya kötü, kalitesiz malzemeler kullanıldığında tabii ki zarar verir.

İpek kirpiğin zarar vermemesi için dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Yapıştırıcı kesinlikle A sınıf olmalıdır. Yani ucuz, kalitesiz bir yapıştırıcıdan ziyade iyi bir malzeme kullanılması gerekir.
  • Kirpikler çok kalın olmamalıdır.
  • İpek kirpik Uygulamasının steril bir ortamda yapılması gerekir.
  • Cımbızların temiz olması gerekir.
  • Alt kirpiklerin kesinlikle cilt bantlarıyla bantlanması gerekir. Yoksa alt ve üst kirpikler birbirine yapışır ve hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Kullanım esnasında asla ve asla kirpiklerinizi ellememeniz gerekir. Eğer ben ellerim dayanamam diyorsanız bu işlemi yaptırmayın.
  • Bakımlarını aksatmamanız gerekir. Bakımlarını aksatırsanız hem hoş görünmez hem de kirpiklerinize zarar verir.

Bu sayfa özellikle İpek Kirpik Yaptıran ve İpek kirpik yaptırmak isteyenler içindir. İpek Kirpik ile ilgili tüm yorumlarınızı veya beklentilerinizi / korkularınızı bu sayfada paylaşabilirsiniz.

Böylelikle yeni ipek kirpik kullanıcıları sizin tecrübelerinizden faydalanacaktır.

İpek Kirpik Bakımı

İşlem oldukça ustalık istiyor; fakat gerçek bir uzmanın elinde en fazla 1.5 saat sürüyor.

İpek kirpikler her bir kirpiğe tek tek yapıştırılıyor.

Yapıştırılan kirpikler haftalar içinde kişinin kendi kirpiğinden ayrılarak dökülüyor.

Yaklaşık 2-3 hafta arayla uygulatacağınız ara bakımlarla ipek kirpik sistemini aylarca kullanmanız mümkün olabiliyor.

İpek kirpik işleminde kullanılan yapıştırıcının organik ve hipo-alerjik olması, gözlerde hassasiyet yapmaması açısından çok önemli.

Şayet kişinin aşırı hassas ve alerjik bir göz yapısı var ise, işlem uygulanmadan 1 gün önce ilgili merkeze uğrayıp her iki gözüne de 2-3 adet kirpik taktırması ve 24 saat o şekilde sistemi denemesi en güvenli yöntem olacaktır.

İpek kirpik işleminde kullanılan kirpik alternatifleri çok fazla. Uzunluk, kalınlık, kıvrıklık, kişinin göz yapısına ve kirpiğinin taşıyabileceği ipek kirpik yapısına uygun olarak seçiliyor.

Kendi kirpiğinizden 1 ya da 2 boy uzun, orta kalınlıkta ve kıvrık yapıda seçeceğiniz kirpik; göz yapınızı, makyaja ihtiyaç duymaksızın fark edilir hale getiriyor.

İpek kirpik işlemi, rimel kullanmanızı gerektirmeyecek bir yapıdadır. Dilerseniz, sadece alt göz kapağına uygulayacağınız rimelle de kullanmak mümkün.

Şayet profesyonel bir gece makyajı yapacak ve çok yoğun bir göz makyajı kullanacak iseniz; böyle bir durumda ipek kirpiklerinizi rimelleyebilirsiniz. Fakat göz makyaj temizleyicinizin yağsız olmasına çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde ipek kirpikleriniz normal vaktinden çok daha hızlı dökülecektir.

İpek kirpikleriniz ile banyoya, saunaya, hamama, denize ve havuza girmeniz mümkündür. Buhar ya da su, ekstra dökülmeye sebebiyet vermez. Fakat PH derecesi çok yüksek havuzlar, istisnai durum yaratabilir; bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

İpek kirpikleri en fazla döken maddeler; yağlı göz makyaj temizleyiciler ve göz çevresi kremleridir.

İpek kirpik ile ilgili randevu ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bize (0212) 215 58 03 – (0531) 731 36 41 numaralı telefonlarımızdan veya info@fulyaestetik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Biz Sizi Arayalım!

Lütfen adınızı ve telefon numaranızı yazınız, hemen biz sizi arayalım.